Partizan najbolji u 2019.: Nakon nekoliko godina dominacije svrgnuta je Vojvodina sa čela najboljeg kluba Srbije! (TABELE)

Posle nekoliko godina dominacije AK Vojvodina Novi Sad morala je da prepusti titulu najuspešnijeg atletskog kluba u Srbiji za 2019. godinu Partizanu 1945.

I pored turbulentnog kraj godine za rad i funkcionisanje unutar samog kluba, atletičari Partizana 1945 svojim nastupim tokom cele godine doneli su klubu titulu najboljeg kluba u Srbiji za prošlu godinu.

Kada se saberu osvojeni bodovi svih atletičara u svim uzrasnim kategorijama i na svim takmičenjima tokom cele godine Partizan 1945 je ubedljivo ostavio svoje konkurente iza sebe i nakon višegodišnje dominacije Vojvodine, sa osvojenih okruglih 100.000 bodova 2020. je dočekao kao najbolji klub Srbije.

Iza sebe su ostavili Vojvodinu za skoro 10.000 bodova, odnosno Crvenu zvezdu za preko 15.000 te četvrtoplasiranu zemunsku Mladost sa skoro duplo više bodova.

U čak pet od osam odvojenih stavki Partizan 1945 je najbolji u 2019.

Državna prvenstva su ubedljivo osvojili sa ukupno osvojenih 20.575 na otvorenom i 20.400 na zatvorenom i to su prve dve kategorije u kojima su najbolji.

[table “13” not found /]
[table “14” not found /]

Na zimskom bacačkom prvenstvu su bili slabiji i tu zauzimaju tek peto mesto dok je najbolja ubedljivo novosadska Vojvodina.

Velika ”borba” vođenja je van stadiona na prvenstvima Srbije. Sa 3787 boda iza sebe su ostavili zemunsku Mladost sa 3170, Crvenu zvezdu sa 3045, Lazarevac sa 2940 itd.

Četvrta stavka gde je Partizan pobedio ostale klubove su Kup takmičenja. Možda i najtesnija pobeda Partizana sa oko 150 bodova. Ukupno je prikupljeno 7362, najviše na starijim juniorima, dok je Vojvodina bila konstantna u svim kategorijama i na kraju osvojila 7222 boda. Treća je Mladost Zemun sa 5456 sa odličnim rezultatima kod juniora dok Zvezda osim seniora gde su bili ubedljivo najbolji u ostalim uzrastima se nisu proslavili pa tako na kraju su osvojili 5130 boda.

Međutim ekipna prvenstva, koja su možda i najbolji pokazatelji ”dubine” svih disciplina jednog kluba, Partizan je završio na trećem mestu. Najbolji u ovoj kategoriji je Vojvodina sa 20.827. Zvezda ih je pratila u stopu i godinu završila sa osvojenih 30.113 bodova. Partizan je na kraju treći sa 26.766 dok je Mladost sakupila 26.260 bodova.

[table “16” not found /]
[table “17” not found /]

Što se tiče osvojenih bodova na međunarodnoj sceni tu je prvo mesto zauzela Crvena zvezda sa prikupljenih 15.977 boda, druga je Vojvodina sa 15.552, treći Partizan sa 15.348, četvrti Novi Pazar sa 12.339 bodova.

Ako bi gledali samo poene na osnovu osvojenih medalja najviše ih ima Vojvodina 8710, drugi je Novi Pazar za 8648, treći Partizan sa 6430, četvrti je Mladost Zemun sa 5000, a Zvezda tek peta sa 4500 bodova. Međutim Zvezda je imala veliki broj učesnika najvećih takmičenja prethodne godine i na osnovu tog broja samih učesnika je osvojila veliki broj bodova, čak 10.477.

[table “18” not found /]

Poslednja stavka su rekordi. Tu Partizan 1945 na svom kontu ima devet rezultata koji su najbolji u istoriji Srbije, a postignuti su tokom 2019. Tu je izjednačen rekord Alekse Kijanovića na 60 metara, klupska muška štafeta 4×400 u dvorani, ženska 4×200 u dvorani.

To su seniorski, a juniorski Boška Kijanovića na 60, 200 i 400 metara u dvorani, kao i 400 na otvorenom i 4×400, kao i klupski na 4×400 u dvorani. Sve ukupno to je 4360 bodova (bez uračunata poslednja dva Boškova na 200 i 400 metara u dvorani).

Druga je Zvezda sa četiri rekorda i 1890 bodova itd.