Angelina Topić predvodi tim Srbije na U18 EP: 25 atletičara na spisku za Jerusalim!

Dugo nije bilo nikakve zvanične informacije o tome ko sve ima normu za U18 Evropsko prvenstvo, Atlex je jedini redovno izveštavao kad je neko ispuni, a onda je ove nedelje saopšten spisak od 25 imena koji će u subotu drugog jula otputovati za Jerusalim.

Na spisku koji je potpisao Emir Bekrić nalazi se svega 5 muških imena i 20 ženskih.

Dečaci će pored 200, 400, 800, 1500 i 110 metara prepone trčati i štafetu 4×100 metara, dok će Srbija kod devojaka imati predstavnika u svim disciplinama izuzev štafeta, a na 400 i 800 metara, odnosno u dalju, visu i troskoku po dve predstavnice.

Prva zvezda i predvodnik ove generacije je Angelina Topić. Iako je ovo takmičenje za atletičare do 18 godina ona je u ovom trenutku 5. na svetu za seniorke.

Takmičenje se održava od 4.-7. juna u Jerusalimu, a tačnu satnicu možete pogledati ovde. Startne liste biće naknadno objavljene.

https://atlex.rs/wp-content/uploads/2022/07/U18EP-poziv.pdf

04.07.:
– 07:15 – 2000m stipl kvalifikacije- Mejra Mehmedović
– 07:25 – Vis kvalifikacije – Angelina Topić / Nikolina Pejatović
– 07:45 – 1500m kvalifikacije – Saima Murić / Nnatalija Grujić
– 09:15 – 400m kvalifikacje – Balša Milić
– 09:45 – 400m kvalifikacije – Marija Mrkela / Lena Maletić
————————————————————————–
– 16:10 – 110m pr kvalifikacije – Bojan Novaković
– 16:45 – 100m pr kvalifikacije – Lena Milinković
– 17:50 – Troskok kvalifikacije – Teodora Boberić / Natalija Dragojević
– 1:59 – 100m kvalifikacije – Tamara Radojčić
– 18:40 – Kugla kvalifikacije – Anđela Obradović / Milica Stojkov
– 1:45 – 800m kvalifikacije – Dunja Sikima / Sanja Marić
– 19:20 – 1500m kvalifikacije – Veljko Vasiljević

05.07.:
– 07:35 – 400m pr kvalifikacije – Andrea Prvanović
– 07:40 – 400m polufinale – Marija Mrkela / Lena Maletić
– 07:55 – 400m polufinale – Balša Milić
– 09:25 – 200m kvalifikacije – Jovana Milošević
– 10:02 – 200m kvalifikacije –Miloš Nisić
—————————————————————————

– 16:00 – 110m pr polufinale – Bojan Novaković
– 16:25 – 100m pr polufinale – Lena Milinković
– 16:10 – Troskok FINALETeodora Boberić / Natalija Dragojević
– 16:45 – 100m polufinale – Tamara Radojčić
– 17:15 – 800m polufinale – Dunja Sikima / Sanja Marić
– 17:40 – Kugla FINALEAnđela Obradović / Milica Stojkov
– 18:15 – 110m pr FINALEBojan Novaković
– 18:30 – 100m pr FINALELena Milinković
– 18:45 – 100m FINALETamara Radojčić

06.07.:
– 07:00 – Disk kvalifikacije – Milica Stojkov
– 07:05 – Dalj kvaifikacije – Teodora Boberić / Jovana Mićić
– 08:15 – 4x100m kvalifikacije- Mihajlo Kiš
– 09:10 – 400m pr polufinale – Andrea Prvanović
– 09:27 – Koplje kvalifikacije – Virag Bači
– 09:30 – 2000m stipl FINALEMejra Mehmedović
————————————————————————
– 17:10 – 200m polufinale – Jovana Milošević
– 17:52 – 400m FINALEBalša Milić
– 17:30 – 200m polufinale – Miloš Nisić
– 18:07 – 400m FINALEMarija Mrkela / Lena Maletić
– 18:15 – Vis FINALEAngelina Topić / Nikolina Pejatović
– 18:25 – 1500m FINALEVeljko Vasiljević
– 18:35 – 1500m FINALESaima Murić / Nnatalija Grujić
– 18:50 – 200m FINALEJovana Milošević
– 19:00 – 200m FINALEMiloš Nisić

07.07.:
– 07:40 – 5000m hodanje – Mina Stanković
– 08:15 – Dalj FINALETeodora Boberić / Jovana Mićić
——————————————————————-
– 17:10 – Koplje FINALEVirag Bači
– 17:15 – 400m pr FINALEAndrea Prvanović
– 18:00 – 800m FINALEDunja Sikima / Sanja Marić
– 18:52 – Disk FINALEMilica Stojkov
– 20:05 – 4x100m FINALEMihajlo Kiš

(Atlex.rs)

najnovije vesti

December 2022
No event found!
Load More

Edit Template