16.August.2022

Atlex

Srpska atletika

Srbija na EYOF sa maksimalnih 12 atletičara: 4 takmičilo i na U18 EP

Tamara Radojčić nova U16 državna rekorderka

VI ''Memorijal Mihajlo Mika Švraka'' 2021. - 18. decembar, 60m, Elena Simić (Top Džamp), Tamara Radojčić (Vojvodina Novi Sad) nova U16 državna rekorderka; Foto: Atlex

Letnji evropski olimpijski festival mladih (EYOF) održaće se ove godine od 25.-30. jula u slovačkom gradu Banjska Bistrica, a na njemu će nastupiti 12 atletičara iz Srbije.

Takmičenje koje se organizuje za decu uzrasta 15 i 16 godina tradicionalno okuplja najbolje mlade sportiste Evrope, a zbog koronavirusa nije održano prošle godine već će biti organizovano ove u Banjskoj Bistrici dok će naredne domaćin biti slovenački Maribor.

Pomoćnik selektora Emir Bekrić saopštio je spisak od 12 atletičara, koliko je iznosila maksimalna kvota po savezu, koji će nastupiti na ovogodišnjem festivalu. Među putnicima su uglavnom stariji atletičari sa ispunjenom A normom (2006. godište), a pošto je ostalo još nekoliko mesta onda su pozivani i mlađi (2007. ) sa ispunjenom B normom.

Norme su mogle da se ispune do 5. jula, a svi pozvani su imali i rok do kada moraju da odrade ddetaljni sportski pregled u Zavodu za sport i medicinu.

U Slovačku će 23. jula krenuti 2 dečaka i 10 devojčica, a četvoro njih će nakon U18 prvenstva Evrope takmičiti i na EYOF-u. To su Tamara Radojčić na 100 metara, Saima Murić na 1500 metara, Lena Milinković na 100 metara prepone i Nikolina Pejatović u skoku uvis.

Ovogodišnji EYOF je 16. po redi i brojaće rekordnih 11 sportova tako da se očekuje da se nadmaši rekordni broj sportista kojih je 2019. bilo 3902 međutim, ove godine će biti dve države maje 48. Zbog rata deca iz Belorusiji i Rusije, koja su tradicionalno najuspešnija nacija na ovom festivalu (12 puta od 15 održanih), neće moći da učestvuju.

POZIV EYOF BANJSKA BISTRICA 1

Satnica takmičenja

25.07. – 17:20 Marija Nisić – Dalj kvaliffikacije B grupa
25.07. – 18:00 – Maša Rajić – 800m kvalifikacije

26.07. – 10:10 Tamara Radojčić – 100m kvalifikacije
26.07. – 11:15 Nebošja Ilić – 400m prepone kvalifikaccije
26.07. – 17:55Marija Nisić – Dalj FINALE
26.07. – 18:00 Aldin Ćatović – 1500m FINALE

27.07. – 10:30 Marija Nisić – Troskok kvalifikacije
27.07. – 10:40 Elena Simić – 200m kvalifikacije
27.07. – 11:20 Saima Murić – 1500m kvalifikacije
27.07. – 19:00Tamara Radojčić – 100m FINALE

28.07. – 10:25 Lena Milinković – 100m prepone kvalifikacije
28.07. – 10:35 Anja Čančarević – Kugla kvalifikacije
28.07. – 11:35 Elena Simić – 200m polufinale
28.07. – 16:35 Nikolina Pejatović – Vis kvalifikacije
28.07. – 18:05 – Maša Rajić – 800m FINALE
28.07. – 19:00 Mina Amidžić – Kladivo FINALE
28.07. – 19:10 Elena Simić – 200m FINALE

29.07. – 10:30 Anja Čančarević – Kugla FINALE
29.07. – 11:00
Aldin Ćatović – 3000m FINALE
29.07. – 11:30 Lena Milinković – 100m prepone FINALE
29.07. – 17:55 Nebošja Ilić – 400m prepone FINALE
29.07. – 18:20
Marija Nisić – Troskok FINALE

30.07. – 09:15 Nikolina Pejatović – Vis FINALE
30.07. – 10:15
Saima Murić – 1500m FINALE
30.07. – 10:35
Mejra Mehmedović – 3000m stipl FINALE

kompletnu satnicu možete pogledati ovde, rezultate možete pratiti ovde, dok je prenos dostupan putem ovog linka

(Atlex.rs)