Wed. Jun 3rd, 2020

Atlex

Specijalizovani srpski atletski portal

Spisak reprezentacije za Tromeč: Srbija napada u najjačem sastavu!

Strahinja Jovančević, EP Glazgov 2019

Strahinja Jovancevic of Serbia makes an attempt in the men's long jump final at the European Athletics Indoor Championships at the Emirates Arena in Glasgow, Scotland, Sunday, March 3, 2019. (; Foto: AP/Tanjug

Selektor Edin Zuković odredio je spisak putnika na prvi Susret regiona, odnosno za Tromeč između reprezentacija Srbije, Slovenije i Hrvatske koji će se održati 22. januara u Novom Mestu.

Izuzev Ivane Španović i Armina Sinančevića koja još nisu započela zimsku sezonu, Srbija će nastupiti u najjačem sastavu predvođeni Asmirom Kolašincem, Strahinjom Jovančevićem, Lazarom Anićem, Elzanom Bibićem, Aleksom Kijanovićem, Milicom Gardašević, Milanom Tirnanić i drugima.

Na put se kreće u utorak 21. januara u osam časova ujutru, ispred Atletske dvorane na Banjici, Bulevar oslobođenja bb. Okupljanje reprezentativaca je u 07:30.

Planirani dolazak u Novo Mesto (hotel Dolenjc) je oko 15 časova nakon čega će se otići na trening oko 17:30 časova.

Reprezentativci neće imati ručak već će prvi obrok biti večera nakon treninga nakon čega sledi timski sastanak.

Za Beograd se kreće nakon večere posle takmičenja 22. januara, a dolazak ispred Atletske dvorane planiran je u ranim jutarnjim časovima u  četvrtak, 23. januara.

Kako se ne bi ponavljale neke greške iz prošlosti Atletski savez Srbije posebno naglašava da su svi reprezentativci obavezni da u zvaničnom takmičarskom periodu isključivo nose novu reprezentativnu opremu koju proizvodi Joma sport, kompanijom sa kojom ASS ima potpisan višegodišnji ugovor.

Asmir Kolašinac, Svetsko prvenstvo Doha 2019
Joma oprema reprezentacije Srbije za 2020. godinu, Asmir Kolašinac Svetsko prvenstvo Doha 2019;   Foto: Guliver/Getty Images/Matthias Hangst

Svako nepostupanje po ovom uputstvu biće novčano sankcionisano od strane sponzora prema ASS, što za sobom povlači i sankcionisanje od strane ASS prema učiniocu prekršaja.

Kako stoji na sajtu Atletskog saveza Slovenije prenosa nema, ali će organizatori objaviti rezultate odmah nakon završetka takmičenja.

Učesnici

Način takmičenja

Svaka od tri reprezentacije imaće po dva člana u svakoj disciplini. Ovo takmičenje je ekipnog tipa gde nisu bitni individualni rezultati već plasman.

Tako će prvo mesto doneti 7 bodova, drugo 5, treće 4, četvrto 3, peto 2 i šesto 1 bod, dok će kod štafeta pobednik osvojiti 7, drugoplasirani 4, a treća ekipa 2 boda.

Pobednik je ona ekipa koja osvoji najviše bodova zbirno (muškarci + devojke). Ta ekipa dobija pehar, a na postolje će se popeti jedan muški i jedna ženski predstavnik reprezentacije.

Novo Mesto, atletska dvorana
Novo Mesto, atletska dvorana

Satnica

16:00 Dalj (M)
16:00 Motka (M)
16:20 60m prepone (Ž)
16:30 60m prepone (M)
16:40 60 m (VK) (Ž)
16:43 60 m (Ž)
16:50 60 m (VK) (M)
16:53 60 m(M)
17:05 Dalj (Ž)
17:15 400 m (VK) (Ž)
17:20 400 m – grupa 1 (Ž)
17:25 400 m – Grupa 2 (Ž)
17:30 400 m (VK) (M)
17:35 400 m – grupa 1 (M)
17:40 400 m – grupa 2 (M)
17:40 Kugla (Ž)
17:40 Vis (Ž)
17:50 3000 m (Ž)
18:05 3000 m (M)
18:20 800 m (VK) (Ž)
18:24 800 m (Ž)
18:30 800 m (VK) (M)
18:34 800 m (M)
18:55 1500 m (Ž)
19:05 1500 m (M)
18:15 Troskok (M)
18:45 Kugla (M)
18:30 Motka (Ž)
19:20 Troskok (Ž)
19:20 Vis(M)
19:25 200 m – grupa 1 – nacionalna trka (Ž)
19:28 200 m – Grupa 2 – nacionalna trka (Ž)
19:31 200 m – Grupa 1 – nacionalna trka (M)
19:34 200 m – Grupa 2 – nacionalna trka (M)
19:45 4x400m (Ž)
19:55 4x400m (M)

(Atlex.rs)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *